מישהו צריך להסביר להם

על גרביים, אומץ לב ודמוקרטיה

כמו שכתוב ברשת, עוד מעט כבר יסתיים השלטון של הפשיסטיים, וכולנו נצא לחופש אמיתי וסוף סוף יהיה שלום

טוב, אז האמת היא שבגלל שאני אדם מאוד עסוק ויש לי המון דברים לעשות כל הזמן עם החברה שלי ועם אבא שלי, קצת הזנחתי את כל העניינים החברתיים בזמן האחרון ועכשיו יש לי קצת ייסורי מצפון. כי מי אם לא אני וכל האנשים הדמוקרטיים, המשכילים והאיכותיים מהמעמד החברתי שלי יעזרו ויעשו דברים חברתיים למען העם הפשוט שכל הזמן לא מבין מה באמת קורה סביבו ותמיד ממשיך להצביע לדיקטטור הזה ולמשפחה שלו ולאשה שלו שאותה אני שונא מאוד, כי היא מושחתת ועושה כל מיני דברים רעים לכולם ואפילו זורקת אותו מהמכונית בכל שבוע ונותנת לו ללכת ברגל הביתה יחף ובלי בגדים, ואף אחד לא אומר על זה שום דבר חוץ מכמה אמיצים שלפחות לדעתי (ותסכימו איתי שיש לי דעה חשובה) צריכים לקבל פרס ישראל בגלל שהם כמו לפיד ההולך לפני המחנה ביושר ובאומץ שלהם.

טוב, אז האמת היא שבדרך כלל אני מתייעץ עם יואב החבר שלי מהעבודה בעניינים האלו, אבל בל”ג בעומר היינו בכינרת, ויואב שוב לא הצליח להתחיל כמו שצריך עם תמי המכוערת מהקבלה, ששוב קראה לו אידיוט ומפגר כשהוא ניסה לנשק אותה יותר מדי וגם לשים את הידיים שלו במקומות לא ראויים, אז היא גם הכניסה לו סטירה רצינית ובעטה לו במקום לא נעים לגברים (אבל בגלל שאני מאוד מנומס אני לא כותב את זה במפורש). טוב אני חייב להגיד שהייתה לי ביקורת קצת על יואב, כי למרות שהוא היה מאוד שיכור, זה באמת לא היה בסדר, אבל הוא מאוד כעס עלי, ועכשיו אנחנו קצת פחות מדברים. אז היות שאני לא יכול לדבר איתו עכשיו, החלטתי להתעדכן דרך התקשורת במה קורה ומה לא.

אז כמובן שהתחלתי בעיתון החשוב של המעמד החברתי שלי, וקראתי כמה מאמרים של הגיבור הזה רוגל משהו, כי הוא תמיד רואה מה באמת קורה ומצליח לעלות על הנקודות החשובות. ואז המשכתי לגדעון לוי, ומשם קפצתי ישר לרשת כי שם קורים הדברים האמיתיים. וכמובן כמו שחשבתי (אבל לא אמרתי על זה לחברה שלי, כי במקרה הזה היא תחשוב שאני אידיוט ואולי תעשה לי מה שתמי המכוערת עשתה ליואב), עוד מעט כבר יסתיים השלטון של הפשיסטיים, וכולנו נצא לחופש אמיתי וסוף סוף יהיה שלום. וגם רציתי מאוד לתמוך בעיתונאי היחיד רביב דרוקר, שהוא הגון ואמיץ ויש לו כוח ואומץ לקום מול הדיקטטורה של המלך ביבי ובגלל שהוא כזה מוצלח, הוא לא מוכן לשתוק לו יותר. אז ראיתי שעוד פעם תפסו את האשה שלו שהיא גונבת מכולם וגם משפילה את כולם. ואז ראיתי איך עוד מעט יתפסו גם את בעלה על כל מיני דברים מושחתים שהוא עשה עם הטיסות לחוץ לארץ. נכון שזה קרה לפני המון שנים, אבל כולם יודעים שהוא היה לוקח כסף מכולם וגם שם אותו בגרביים ליתר ביטחון (שזה מסביר למה הוא לא צריך ללכת עם כרטיסי אשראי). ואז ראיתי איך העורך דין של האשה שלו מנסה להרוג את החוק ואת בית המשפט ומאיים ומקלל את השופטת שבסך הכל הייתה מאוד הוגנת ובסדר עם אשתו של הדיקטטור. ועכשיו גם תפסו אותו כי מישהו בצרפת שהוא פושע גדול אמר שהוא נתן לביבי המון כסף לגרביים שלו (למרות שזה קצת לא הגיוני, כי איך אפשר לשים מיליון דולר בגרביים?). אבל זה לא משנה עכשיו, כי גם תפסו אותו מנסה להשתיק את הדמוקרטיה בערוץ 10, ומכניס פנימה חבר טוב שלו שבטח שילם לו הרבה שוחד (ישר לגרביים) כדי לקבל כזאת עבודה משתלמת, והיה אפילו איזה מגיש אחד בתוכנית מצחיקה וחכמה במיוחד בערוץ 10, שהיה מאוד אמיץ וסיפר לכולם את האמת על המלך ביבי הראשון ועכשיו בטח יפטרו אותו, כי הוא אמר את האמת בפנים לכל הפשיסטיים האלה שאפילו לא שמים לב שהם הופכים לעבדים.

אז חשבתי לעצמי שעכשיו אני קצת יותר מעודכן במה שקורה באמת, אז הבנתי שבעצם אני לא צריך כבר לעשות שום דבר בינתיים, כי השלטון של הדתיים האלה וכל השאר שרוצים רק לחרחר מלחמה עוד מעט ייגמר. עובדה, בגלל שכל כך הרבה אנשים כבר לא רוצים אותו ולא אוהבים אותו יותר, אז הוא היה חייב להכניס לממשלה שלו מישהו שיחזק אותו. כי כולם יודעים שכל מה שהוא רוצה זה מלחמה, כי ככה לאף אחד לא יהיה זמן לתפוס אותו על השקרים שלו ועל השוחד שלו. אז הוא העיף את שר הביטחון שהוא באמת באמת מגדל מוסרי, אפילו שהוא היה פעם רמטכ”ל ופיקד על הצבא הלא מוסרי שרק רוצה להרוג ערבים (עובדה, כל העמותות של הצדק והשלום והשוויון כמו “בצלם” ו”תעיו”ש” ו”הקרן החדשה” אומרים את זה והם תמיד צודקים) ולא אכפת לו משום דבר. הנה, אפילו זה שהוא הסגן של הרמטכ”ל היום אמר שאנחנו בדיוק כמו הנאצים, שזאת אולי אמירה חמורה, אבל מאוד אינטליגנטית וחשובה, כי עכשיו אף אחד מכל הפשיסטיים והדתיים לא יוכל להגיד שהוא לא שמע אותה ולהעמיד פנים של תמים. ואחרי שראש הממשלה הפשיסט העיף אותו, הוא הכניס לממשלה את ליברמן שכל אחד יודע שהוא רק רוצה להילחם בכולם ושונא את כולם אם הם לא רוסים. אז זה רק אומר שעוד מעט כל העם יתקומם, כי הוא יפסיק להיות תמים ולחשוב שכל מה שהבני-דודים רוצים זה רק להרוג אותנו, אלא יראה אותם כמו שהם באמת: אנשים טובים שאוהבים שלום, וכל מה שהם רוצים זה שייתנו להם קצת שקט ועצמאות ואז הם יראו לכולם שהם יכולים להיות דמוקרטיה למופת.

מצד שני, בגלל שלא נשאר לי כמעט כלום לעשות, אז החלטתי להפתיע את החברה שלי, ובגלל שנשאר לי קצת כסף אחרי ל”ג בעומר ועוד מעט יהיה החג של העוגות, אז תקשרתי לחברה שלי והזמנתי אותה לבוא ולהיות איתי ולאכול עוגת גבינה מאוד איכותית, לא כמו העוגות הנוראות שיש בקונדטוריה שלי ליד הבית. אז החברה שלי שהיא קצת עסוקה אמרה לי שאם כבר אז כבר, וקבענו שהיום בערב ניפגש יחד במקום הכי נחשב בתל-אביב, כי אומנם המחירים שם יקרים קצת, אבל כל האנשים מהמעמד שלי מפגינים שם נוכחות, יושבים שם ומסתכלים על כל האלה הפשוטים וחושבים איך אפשר לעזור להם להיות יותר משכילים ויותר אינטליגנטיים.

אז קבענו במתחם “שרונה”.

Print Friendly, PDF & Email