פרישת השופט מזוז – אבידה לבתי המחבלים

האבידה הגדולה היא באמת לבתיהם של מחבלים.

מזוז לא פסק על פי החוק והדין אלא מתוך תפיסת עולם פוליטית המתנגדת להריסת בתי מחבלים. איך יודעים? בוחנים את היסטוריית הפסיקות בהן לקח חלק.

בין בתי המחבלים שהוא התנגד להרוס בעבר:
1. בית המחבל אבו חאשיה שדקר למוות את החייל אלמוג שילוני ז”ל.

2. המחבל ראג’ב אחמד מוחמד עליוה שנטל חלק בהתארגנות אשר פעלה להוצאה לפועל של פיגוע טרור מיום 1.10.2015, במהלכו נרצחו ביריות בני הזוג הנקין ז”ל.

3. א. בית המחבל בהאא עליאן (להלן: בהאא’), שעלה לאוטובוס קו 78 בשכונת ארמון הנציב בירושלים ויחד עם מחבל נוסף נעלו את דלתות האוטובוס והחלו לירות ולדקור את הנוסעים, עד שנורו על ידי שוטרים שהגיעו למקום.

3. ב. בית המחבל המחבל עלאא אבו ג’מל, עובד חברת בזק שפגע עם רכב החברה בתחנת אוטובוס ברח’ מלכי ישראל בירושלים, דרס אדם אחד, ולאחר מכן יצא מרכבו עם סכין קצבים, דקר את הנדרס ושני אזרחים נוספים, ולבסוף נורה ונהרג.

4. בית המחבל מוהנד שפיק מוחמד חלבי שבדקירות סכין רצח את הרב נחמיה לביא והחייל אהרן בנט זכרונם לברכה ופצע את רעייתו של אהרן ואת בנם הפעוט. רצף הדקירות הסתיים רק בעקבות ירי של שוטרי משמר הגבול, שהביא למותו של מוהנד.

5. בית המחבל איהאב מסודי שרצח את גנאדי קאופמן ז”ל במערכת המכפלה.

6. בית המחבל נמר מחמוד אחמד גמל שרצח בפיגוע ירי בכניסה ליישוב הר אדר את סמ”ר סולומון גברייה ז”ל, יוסף עותמאן בן 25 תושב אבו גוש, לוחם מג”ב לשעבר. ואור אריש, מאבטח תושב הר אדר.

7. בית המחבל מחמד אבו אלרוב שרצח יחד עם שותפו יוסף קמיל את רציחת ראובן שמרלינג ז”ל ביום 4.10.2017 בפיגוע דקירה רצחני.

8. בית המחבל עאצם עומר צאלח ברגותי שיחד עם אחיו צאלח עומר צאלח ברגותי, יצאו למסע טרור שבמהלכו ירה המחבל ופצע שבעה בני אדם שעמדו סמוך לתחנת אוטובוס, ובהם אישה הרה שנפגעה קשות. עקב פציעתה, נאלצו הרופאים ליילד את האם בחודש השביעי להריונה, אך היילוד – עמיעד ישראל איש-רן ז”ל – לא שרד, והלך לעולמו ארבעה ימים מאוחר יותר.

9. בית המחבל נזמי מחמוד יונס אבו בכר אשר מואשם בגרימת מותו בכוונה של סמ”ר עמית בן יגאל ז”ל.

10. באוקטובר 2020 התנגד להריסת ביתו של המחבל חליל דואיכת שרצח בדקירות סכין את הרב שי אוחיון ז”ל סמוך לצומת סגולה חודשיים לפני כן.

עזיבתו של מזוז היא אולי אובדן עבור חונטת בג”ץ ואליטת המשפטנים, אך היא נשימת רווחה עבור עם ישראל השואף לביטחון והרתעת הטרור.

Print Friendly, PDF & Email