כך נראית הפיכה משפטית?

“נשגב מבינתי איך חומרים המעידים על היענות [ישועה] גם לפוליטיקאים אחרים סווגו ע”י הפרקליטות כחומר לא רלוונטי”.
כך, בתדהמה, סיכם היום השופט משה בר-עם את תחושת השופטים במשפט נתניהו להתנהלות השערורייתית של הפרקליטות.
התנהלות של הסתרת ראיות מזכות מנתניהו ומבית המשפט, תוך בניית מציאות מעוותת ולא קיימת על מנת להפיל ראש ממשלה מכהן.
אז בואו ניזכר בכל השלבים באמצעותם תפרו אישומים לבנימין נתניהו על מנת לבצע הפיכה משפטית (קצת ארוך, אבל מאוד מאוד חשוב, הכותרות מסומנות):
== פתיחת חקירה בניגוד לחוק יסוד ==
חקירת ראש הממשלה נפתחה בניגוד לחוק יסוד, צוות שוטרים ביצעו מסע פישינג בסביבת נתניהו על מנת למצוא אדם שיהיה מוכן לזרוק רפש על ראש הממשלה.
== יועץ משפטי המוחזק בגרונו ==
אביחי מנדלבליט שעדיין ממתין לסגירת התיק שלו מפרשת ניסיון הפללה של סגן הרמטכ”ל יואב גלנט, הוקלט על ידי ראש לשכת עורכי הדין מתלונן: “המניאק (שי ניצן) תופס אותי בגרון”, “יש שם תרבות של תפירת תיקים”.
מעט לאחר מכן הגיש אביחי מנדלבליט כתב אישום נגד בנימין נתניהו בעודו מסתיר את העובדה שהוא בניגוד עניינים.
== שוטרים המחפשים נקמה בנתניהו ==
ראש החקירה ניצב רוני ריטמן היה משוכנע שנתניהו עודד את הקצינה צ’ לחשוף כי הוא תקף אותה מינית. זה לא מנע ממנו להוביל את החקירה נגד ראש הממשלה.
רב פקד אבי רוטנברג היה בן זוגה של ג’ודי ניר מוזס, אחותו של הנחקר נוני מוזס ובעלת מניות בקבוצת ידיעות שהייתה המרוויחה העיקרית מחוק ישראל היום. הוא לא דיווח על כך לממונים ונשאר בצוות החקירה בעודה מתנהלת.
== סחיטת נחקרים לעדות שווא ==
ניר חפץ מחזיק בשיא ישראל להארכות מעצר. בתנאי הרעבה, מניעת שינה, מיטת פשפשים ומניעת טיפול רפואי ניסו לסחוט ממנו להעליל על ראש ממשלת ישראל.
הוא נשבר רק לאחר שאזרחית אשר אין לה שום קשר לפרשה הובאה במרמה לתחנת המשטרה על מנת לאותת לניר חפץ שאם לא ייתן את ראשו של נתניהו, המשטרה תהרוס את חייו האישיים.
== הפסקת הקלטות בחקירה ==
לאחר שניר חפץ נשבר, הוא נתן עדות לא אפשרית, המשטרה בדקה ופסלה את גרסתו.
ניר חפץ שינה את גרסתו, גם היא לא אפשרית מבחינת זמנים, מקומות והתרחשות העניינים.
בשלב הזה החוקר עצר את ההקלטה בניגוד לחוק, יצא לטיול עם ניר חפץ של שעה לא מתועדת וכשחזרו ניר חפץ שינה את גרסתו בפעם השלישית.
== הדלפות פליליות ==
מאות הדלפות פליליות אשר נועדו להשפיע על המשפט, לאותת לנחקרים אחרים על הקו של הפרקליטות ולהשפיע על צוות השופטים שייבחר.
== שופטת מופתעת המאריכה מעצרים ==
“אני מתחילה לעבוד על הבעה הולמת של הפתעה מוחלטת”, כך כתבה השופטת פוזננסקי-כץ לפני ששללה את חרותו של נחקר עוד לפני שהגיע להשמיע את גרסתו בבית המשפט.
== פרקליט מדינה המתדרך שופטים ==
שי ניצן ה-“מניאק” שתופס את הממונה עליו בגרון נתפס שולח מיילים אסורים לשופטים על מנת לבצע עבודת יח”צ לפרקליטות במסווה של דעה אובייקטיבית, ובכך להשפיע על מערכת המשפט לגבי הקו המנחה בתיקי נתניהו.
== מחיקת הקלטות מזכות מהטלפון של אילן ישועה ==
לאחר שנים בהם הטלפון של אילן ישועה נמצא אצל הפרקליטות והיא “לא מצליחה” לשחזר הקלטות שאילן ישועה מחק או הסתיר במכשיר הטלפון שלו, הגישו עורכי הדין של נתניהו בקשה לבית המשפט העליון לאפשר להם גישה למכשיר.
למרות התנגדות הפרקליטות, הצליחו סנגורי נתניהו תוך כמה דקות לשחזר הקלטות שיחה שהוסתרו ומזכות את בנימין נתניהו בתיק 4000.
== הסתרת ראיות ==
מהרגע הראשון היה ברור כי הפרקליטות מנסה לבנות תמונה מעוותת של סיקור אוהד לראש הממשלה. כל ראיה או נחקר שהצביעו אחרת סולקו מהדרך.
היום בית המשפט נחשף לחומרים שהועברו בטעות להגנה של ראש הממשלה בהם יש הוכחה חד משמעית לסיקור אוהד שניתן לבוז’י הרצוג ופוליטיקאים נוספים, הוכחה שהפרקליטות ניסתה להסתיר על מנת לבנות תמונה מעוותת לפיה הייתה “היענות חריגה” לבנימין נתניהו.
== שיבוש תמלילים ==
זו אינה הפעם הראשונה שהפרקליטות מתנהלת באופן עברייני, לא מזמן נתפסה הפרקליטות מגישה תמלילים מסולפים להגנה. ההקלטות אומרות דבר אחד, והפרקליטות כותבת דבר אחר.
על כך כתב שופט העליון יוסף אלרון: “התנהלות מעין זו גובלת בהטעיית הנאשם, עלולה לפגוע בהגנתו, וודאי שאינה מתיישבת עם חובת ההגינות הכללית המוטלת על רשויות התביעה”.
== תיקים תקדימיים ==
שניים מהאישומים נגד נתניהו הם אישומים תקדימיים שאינם מופיעים בספר החוקים. אישומים שמעולם לא הופנו כלפי אף אדם במדינת ישראל. אישומים שנתפרו באמצעות 333 עדים במשפט שעתיד להימשך לנצח (למעלה מחודש עבר ואנו עדיין רק בעדותו של העד הראשון!!!)
על זה אמר פרקליט המדינה שי ניצן בעודו אוחז את מנדלבליט בגרון: “כל תקדים משפטי חייב להתחיל בנקודה כלשהי”, במקרה הם בחרו להתחיל בבנימין נתניהו.
== תקשורת מגויסת 24×7 ==
כתב המשפט (נטול ההשכלה המשפטית) של ערוץ 13 אביעד גליקמן “שכח” לעדכן את הצופים שאשתו עובדת בדוברות של הפרקליטות.
כתב המשפטים גיא פלג העביר עשרות תמלולים והדלפות בלתי חוקיות מבלי להעביר ביקורת אמיתית על הפרקליטות.
מאז נפתחה החקירה הנגדית שגורמת לתיקים לקרוס, חושפת התנהלות עבריינית של הפרקליטות ומלמדת שערוצי התקשורת הם בעצם תעמולה להשכיר – כתבי המשפט נאלמו ונעלמו.
== כך נראית הפיכה משפטית ==
בימים אלו רוצים יאיר לפיד (30 מיליון, עמותת איילים, תגגלו) ואביגדור ליברמן (פאינה קירשנבאום, עמותת איילים, תגגלו) להעביר חוק לפיו יהיה אפשר להדיח ראש ממשלה מכהן ללא משפט באמצעות כתב אישום.
מי שעבר על רשימת המחדלים בתיקים התפורים נגד בנימין נתניהו מבין אמת אחת פשוטה: לא את נתניהו הם רודפים, אותנו הם רודפים, נתניהו הוא רק המכשול בדרך.
הגיע העת לעצור את המשפט, לערב את השב”כ ולחקור את החוקרים.
Print Friendly, PDF & Email