פסילת חוקי יסוד: סכנה לזהות הדמוקרטית והיהודית של המדינה?

מרגע לרגע הופכת מערכת המשפט לאיום קיומי על מדינת ישראל כמדינה דמוקרטית וכמדינה יהודית.
היום התקדם בית המשפט העליון צעד גדול במיוחד אל היעד, הוא פסק כי שופטים יקבעו על פי שיקול דעתם הבלעדי מהם גבולות הגזרה של הדמוקרטיה עבור אזרחי ישראל.
שישה שופטים קבעו (השבוע) כי בסמכותם לפסול חוקי יסוד על פי השקפת עולמם האישית, ושלמעשה בית המשפט הופך את עצמו לישות הנמצאת לא רק מעל החוק, אלא גם מעל החקיקה עצמה – אין יותר משמעות לרצון הבוחר.
אם יחשבו ששת השופטים (או חבריהם) בעתיד כי מדינה יהודית פוגעת בזכויות מסתנני העבודה מאפריקה, יוכלו השופטים לקבוע מבלי צורך לנמק משפטית שמדינת ישראל תהפוך באחת למדינת כל אזרחיה ובכך תם מפעל הציונות של העם היהודי.
מה שעוד יותר מדהים, שממש בעת שמערכת המשפט הכריזה מלחמה גלויה על הדמוקרטיה, מנסים יאיר לפיד ואביגדור ליברמן לגזול גם את זכות הבחירה מהציבור בישראל.
בימים הקרובים ינסו השניים ביחד עם מפלגות אנטי ציוניות הקוראות להשמדת מדינת ישראל כמדינת היהודים לחוקק את חוקי נתניהו – חוקים אשר יאסרו על בנימין נתניהו להתמודד מולם בבחירות הבאות.
אם החוקים יעברו, נהפוך מיד למדינה בה הפרקליטות תקבע למי מותר ולמי אסור להיבחר, ובית המשפט יקבע מה השקפת העולם שמותר לאזרחי ישראל לאמץ.
שוב ושוב אנו רואים כי החזון של השופט אהרן ברק מתקרב בצעדי ענק: אם אזרחי ישראל יערערו על סמכותו של בית המשפט, יאלצו השוטרים והטנקים לבחור צד.
יועץ משפטי הנאחז בגרונו על פרשת הפללה, פרקליט מדינה האוחז את הממונה עליו בגרונו, שוטרים בכירים המנצלים את כוחם כדי לאנוס נחקרים לעדויות מוזמנות, וכעת גם שופטים הפוסקים נגד חוקי יסוד.
אם הציבור לא יתעורר, אם הימין לא יקום מהספה וילחם על חירותו, נגלה בקרוב שמה שלוקח 100 שנים לבנות אפשר להרוס מהר מאוד באמצעות פטיש מעץ ושש גלימות.
תתעוררו, זו אזעקת אמת.
Print Friendly, PDF & Email