יש בעיה אמיתית, וזו לא הגלידה

המאמר הובא לראשונה באתר ערוץ 20

השבוע התבשרנו על המחרימה התורנית נגד מדינת ישראל- חברת “בן & ג’ריס” שלמרבה הבושה הוקמה על ידי שני יהודים אמריקנים. החרם הזה, נגד היישובים ביו”ש ויתכן שבהמשך גם כגד כל מדינת ישראל, נחת על הקהל הישראלי כרעם ביום בהיר ומבלי שהציבור הישראלי יבין בדיוק מי אשם בכך ומי לא. חברת הגלידות המוכרת והאהובה עד לא מזמן הפכה למוקצה מחמת מיאוס וגררה שלל תגובות נזעמות מצד אזרחים ונבחרי ציבור שלא ידעו תחילה לאן להפנות את זעמם כשהם מנסים לנווט בין החברה הישראלית, המותג מחו”ל וחברת האם יוניליוור.

אלא שחברת “בן & ג’ריס” היא למעשה רק קצה קצנו של קרחון גדול, ובשום פנים לא מדובר בהפתעה. מי שמכיר את הזירה הבינלאומית והפוסט-מודרנית יודע עד כמה מדינת ישראל מהווה סדין אדום מול גורמים קיצוניים ואנטישמיים בארה”ב ובאירופה. רק בימים האחרונים פרסמנו בתנועת ‘אם-תרצו’ דו”ח חדש המתאר כיצד האו”ם מממן בעשרות מיליוני דולרים ארגונים הקוראים לחרמות נגד ישראל.  תרגום השנאה היוקדת למדינת היהודים והלחץ של חוגים הולכים וגדלים באים ליד ביטוי באופן טבעי גם באמצעים כלכליים.

אם נצרף לכך בכירים באקדמיה הישראלית שמעודדים את התופעה, ארגונים רדיקלים שמזינים אותה, חברי קואליציה אנטי-ציונים במובהק ושר חוץ ישראלי שלא מבין מה הבעיה להשוות את האנטישמיות לסיכסוכי שבטים באפריקה, אפשר בכלל להתפלא שהחרם של “בן & ג’ריס” הגיע רק עכשיו.

האמרה המפורסמת של קהלת: “הֶחָכָם עֵינָיו בְּרֹאשׁוֹ וְהַכְּסִיל בַּחֹשֶׁךְ הוֹלֵךְ”, רלוונטית גם במקרה שלנו, אלפי שנים לאחר ימי שלמה המלך. לא ניתן לנתק את התופעות שהוזכרו לעיל ועוד תופעות רבות אחרות ממה שחווינו השבוע. מדינה חפצת חיים, בטח אחת שמאוימת על ידי גורמים עוינים כמדינת ישראל, לא יכולה לאפשר לעצמה שנציגיה הנבחרים והלא נבחרים, בממשלה, בכנסת, בתקשורת ובאקדמיה, יספקו פתחון פה לכאלו המבקשים להשמידה.

טוב יעשו נבחרי הציבור והאזרחים שטובת המדינה לנגד עיניהם, אם יפעלו לאלתר להוצאה של אישי ציבור, אנשי אקדמיה ותקשורת וארגונים אנטי-ציוניים מחוץ לקונצנזוס ומחוץ לשיח הלגיטימי בישראל. מכיוון שאם נמשיך לדשדש ולספק ‘תחמושת’ לשונאי ישראל כאן בבית, כנראה שגלידה תהיה הצרה הקטנה ביותר שלנו.

Print Friendly, PDF & Email