עניין אישי: רועי ראוך

שם: רועי ראוך

היכן נולדת: נולדתי בשכונת נחלת יצחק בת”א בה גדלתי והתחנכתי, בן לאורית ואבינועם אשר גידלו אותי לאהבת המולדת והארץ.  אימי שירת כקצינה בחיל השלישות ואבי שירת בחטיבת הצנחנים ולחם במלחמת יום כיפור ושל”ג. את לימודי התיכון והחטיבה עשיתי בגימנסיה העברית הרצליה ושם למדתי במגמת פילוסופיה יהודית.

שירות צבאי: התגייסתי לחיל התותחנים, גדוד 55. במהלך שירותי הצבאי ניתנה לי הזכות להיות מפקד צוות בחיל ולהוביל חיילים למשימות רבות ומגוונות בהם לקחתי חלק בשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל ברמת הגולן, ישובי יהודה ושומרון ובגבולה הדרומי של מדינת ישראל.

סיפור בולט מהילדות: בילדותי תמיד אהבתי לשמוע את סיפורי העלייה לארץ ישראל של סבא וסבתא שלי, תמיד שמעתי את הסיפורים בהערצה כיצד שרדו את השואה ולקחו חלק בהקמת המדינה. הסיפורים הללו עיצבו אותי וגרמו לי להבין שהמדינה היהודית היא הבית של העם היהודי וכאן ארצה לגדל את ילדי.

מה הביא אותך לתנועת אם תרצו: הרעיון הציוני. מעטים הארגונים במדינת ישראל שמדברים על ציונות, על השורשים, על המחשבה הציונית שבגינה אנו נמצאים פה. אני מאמין בערכים עליה התנועה מדברת, על ערכים כלכך בסיסים ושורשיים שלנו כעם להמשיך, לחיות ולהגשים את הרעיון הציוני. תנועת אם תרצו מיישמת הלכה למעשה את הרעיון הציוני ושואפת לקיומו על מנת להבטיח שאנו נמשיך לחיות במדינת יהודית ודמוקרטית בביטחון.

סיפור בולט מהפעילות בתנועת אם תרצו: חלוקה ותרומה של אוכל וצ’ופרים לחיילים. כלוחם לשעבר, אחד הדברים שאהבתי והתרגשתי מהם  היה לקבל חיוך ותמיכה מהתושבים והאזרחים. הנתניה הזאת גרמה לי להבין שאני עושה תפקיד משמעותי בשמירה על ביטחונה של מדינת ישראל ונתנה לי מוטיבציה להמשך הדרך.

מדינה יהודית בעיניך: מדינה בה ישראלים גאים לחיות יחד בהרמוניה,  תוך כיבוד המגזרים והאוכלוסיות השונות, מדינה בה דתיים וחילונים גרים וחיים יחד תוך כבוד הדדי ושמירה על הציביון היהודי במדינה.
בעיני מדינה יהודית בארץ ישראל הוא נס ועל כן עלינו לשמור עליה מכל משמר.

האני מאמין שלך: “ואהבת לרעך כמוך” – כפי שאמר רבי עקיבא זהו כלל גדול בתורה.  וגם “מדינת ישראל היא וילה בג’ונגל”.

 

השאיפות שלך לעתיד: להשתלב בעשייה הציבורית במדינת ישראל ולהוביל תהליכים שישמרו על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, לחזק את חוסנה של מדינת ישראל ולדאוג שגם בדורות הבאים יוכלו להתגאות במדינה היהודית היחידה בעולם.

Print Friendly, PDF & Email