ישראל חייבת לעצור את החתרנות המדינית של ירדן

השבוע חשפו תנועת אם תרצו וארגון לך ירושלים כי ירדן השקיעה מיליונים בשיפוץ מבנים בסמוך להר הבית.

לדברי יו”ר איגוד המהנדסים הירדני מאג’ד אלטבע, מדובר ב”תגובת הירדנים להצהרת בלפור, שאפשרה לרשויות הכיבוש הישראלי להקים בית לאומי ליהודים באדמות פלשתין”. הצהרה זו לא מותירה מקום לספקות. מדובר בפעולה שבמוצהר מטרתה לחתור ולערער על הלגיטימיות של מדינת ישראל ועל זכותם של היהודים לבית לאומי כאן בארץ. ואת זה עושה ירדן על ידי קריאת תיגר על הצהרת בלפור.

כמובן שאלטבע ואנשי הממלכה הירדנית צריכים לרענן את ידיעותיהם בהיסטוריה כדי ללמוד עוד על זכותו המשפטית של העם היהודי על ארץ ישראל, אך לא זה העיקר הפעם.

העיקר הוא לעצור את החתרנות הירדנית. הגיע הזמן שממשלת ישראל תאמר לירדנים: די!

בזמן שממשלת ישראל מטיבה עם הירדנים ומנסה למצוא חן בעיניהם, הירדנים ממשיכים באקטים החתרניים הבוטים באופן לעגני.רק לפני חודשים ספורים התבשרנו כי ראש הממשלה נפתלי בנט נפגש בחשאי עם מלך ירדן, והוחלט להעביר כמות מים כפולה (על חשבון הציבור הישראלי כמובן) מישראל לירדן. ומה התגובה הירדנית? מוציאים מיליונים על שיפוץ מבנים כדי לקבע מציאות ועובדות בשטח סביב הר הבית אותו הם חומדים וממנו מנסים להדיר את הציבור היהודי.

החתרנות הירדנית נגד מדינת ישראל אינה דבר חדש. בשנה שעברה חשפנו פעילות של ארגון ירדני שמנסה להשתלט על קרקעות של מדינת ישראל בשטחי C. הירדנים גם מנסים לקבוע עובדות בפועל בהר הבית דרך הווקף שאנשיו הם אנטישמיים קלאסיים שמתנכלים ליהודים.

במקום להמשיך בויתורים ובמחוות למדינה שחפצה ברעתנו ומשיבה עוד רעה תחת כל הטובות, הגיע הזמן שממשלת ישראל תתעורר ותתחיל להציב להם גבולות.

Print Friendly, PDF & Email