בזמן שהאוקראינים נלחמים והפלסטינים בונים

בשקט בשקט, בשעה שהעולם כולו, כולל מדינת ישראל, עוסקים במלחמה באוקראינה, מתחולל קרב משמעותי וחשוב מאין כמותו על ריבונות ישראלית בעיר ירושלים. בלי ששמנו לב, צץ לו סמל ריבונות איסלאמית חדש בשכונת בית צפאפא - כיפת זהב שנייה.

אם נסעתם בחודשים האחרונים באזור התעשייה תלפיות בירושלים, בוודאי הבחנתם בכיפת זהב חדשה ונוצצת, שמתנוססת מעל קו הרקיע של שכונת בית צפאפא. מדובר  בכיפה של מסגד בשכונה, שנבנתה באופן בלתי חוקי וללא היתרים, תוך קביעת עובדות בשטח.

לאור פנייתנו בתנועת ‘אם תרצו’ יחד עם ארגונים נוספים, הוציאו בעיריית ירושלים צו הריסה כנגד המבנה, לאחר דיונים ממושכים. עם זאת, גם כיום עומדת הכיפה על תילה, והריסתה אינה נראית באופק. זאת מפאת המחאות האלימות, שהריסה כזאת עלולה לייצר, ורצונם של משטרת ישראל וגורמי אכיפה נוספים להשיג שקט בכל מחיר.

אך לא כולם מבינים כי כבר כעת ישנה סכנה אדירה להתפתחות גל לאומני של אלימות וטרור בלב העיר ירושלים, כתוצאה מהבנייה הזאת. כיפת הזהב החדשה נועדה לאותת, שכעת גם שכונת בית צפאפא, כולל המסגד שבה, שייכת למתחם “א-שריף”, המתחם המקודש בו שוכן מסגד אל-אקצא, והיחס יהיה בהתאם.

הלאומנים הערבים בירושלים מנסים לקשר ולייצר חיבור בין המתחם בהר הבית ובין שאר השכונות בירושלים ובכך לקעקע את הריבונות הישראלית בעיר. דבר זה ייצור במוקדם או במאוחר, גל של לאומנות ערבית, שתתנגד לא רק להריסה, אלא אפילו לנוכחות יהודית בשכונות שמרכיבות את עיר הבירה.

אבל אתם בקושי שומעים על הסוגיה הזאת, שמבליטה את חוסר הריבונות וחוסר המשילות הישראלית בירושלים. כרגע מספרים לכם על מלחמה נוראה אי שם במזרח אירופה, על פוטין ועל זלנסקי ושאר ירקות. נוח לנו ‘לברוח’ לרגע למלחמות של אחרים ולא למלחמות שלנו. אבל זוהי סכנה ממשית.

אם לא נתעורר ונטפל בבעיות הקריטיות ששוכנות בלב ישראל כבר כעת, נוכל חלילה, למצוא את עצמו במצב מאיים ונוראי כפי שמצאו עצמם האוקראינים. את אוקראינה כיתרו באמצעות טנקים, מטוסים וחטיבות חיילים, ואילו אותנו כאן בישראל מכתרים באמצעות מבנים בלתי חוקיים ומסגדים של קיצוניים לאומנים. כדאי שנתעורר לפני שיהיה מאוחר מידי.

 

עריכה לשונית באדיבות ד”ר עדית שגב

Print Friendly, PDF & Email