בג״צ דיקטטור

בג״צ דיקטטור

כתב: משה בן הרוש

 

כבר אין טיפת כבוד לבית המשפט העליון. הם איבדו את הכבוד ביושר, הם דיקטטורים ועבריינים שעוברים על החוק בעודם מכניסים לנו אצבע בעין. הכל משחק, פסק הדין כבר ידוע. זו עבודה בעיניים. למה הם ממהרים? מה בוער? הדיון הכי חשוב מקום המדינה שדן בביטול חוק יסוד והשופטים לא מוכנים לשום דחיה, ואני פשוט אצטט את ידידי פרפסור יובל אלבשן שכתב מאמר על כך:

 

“העובדה שדיון כה חשוב, אולי החשוב ביותר שנערך פה, מתקיים בבהילות כזו אינה ראויה. עם כל הרצון שהנשיאה חיות תיקח חלק בפסיקה [ואני מייחס להשתתפותה חשיבות מכרעת לאור תבונת מנהיגותה עד כה. אתה מייחס לה תבונה. ואני, משה בן הרוש, מייחס לה פעילות בניגוד עניינים מובהק בחוק שנועד להגביל אותה ושהיא יצאה בפומבי נגדו ולכן דעתה ידועה מראש]…”הרי שכל מי שהתקומם (בצדק) מול אופן ניהול הדיונים בחוקי היסוד בוועדת החוקה ע”י ח”כ רוטמן, במהירות שיא, כשהתחושה הייתה שאיש לא מקשיב ורק מבקשים לסמן וי על קיום הדיון, לא יכול להחריש לנוכח לוח הזמנים שנקבע כעת כדי להספיק לפרסם את פסק הדין עד לאמצע ינואר. כמו שאמרה בשעתו הנשיאה חיות, לא זו הדרך”…סוף ציטוט של אלבשן.

 

מה בוער להם? שופטי העליון מתנהגים כמו גובי פרוטקשן. “בית המשפט התחייב לשקול השלמת טיעון בכתב לאחר הדיון” מוסיף אלבשן וזה מלמד “שאין כוונה לקיים יום דיונים נוסף”. הם עושים מחטף.

 

בית המשפט העליון צמצם את פרקי הזמן שיעמדו לרשותו ללימוד החומרים שיונחו לפניו בצורה ניכרת. כל זה מלמד שהעליון לא מתכוון לגרור רגליים. זו תהייה ריצה מהירה. מאד. גם במחיר של פירוק המדינה.

 

לא מעניין אותם מנהל תקין, הוגנות? לא בבית ספרם, לא באולמות בית המשפט העליון. הצחקתם אותם. שמאלנים יישמעו וימניים נבעטים מכל המדרגות. לאמסלם אין זכות עמידה בבג״צ ונדחה והגי׳נג׳י שרגא הפך את בג״ץ לארגז חול המשחקים שלו. לאם תרצו אין זכות עמידה, למה מי אתם? אבל לארגון המחאה יש זכות עמידה ודעתם חשובה, למה? כי הם מהקבוצה ה”נכונה”.

 

מי שנמצא בראש היום הם לא מזרחיים, לא ימניים, הם חונטה לבנה מאותו די. אן. איי. של אהרן ברק ובייניש ושי ניצן וחיות ובן ארי והשופט עמית. המדינה שלנו בוערת, השופטים בוחרים את עצמם איך שנראה להם ופוסלים חוקים כאילו מה? דעת 2.5 מיליון בוחרים לא נחשבים?

 

ההתנהלות הזו חולנית ופוגעת בחברה הישראלית מבפנים. 15 שופטים שאין להם מקור סמכות להחליט עפ״י החוק ומממציאים שיטה חדשה, מחליטים לפי איך שמתחשק להם ואין מי שישים לזה גבול.

Print Friendly, PDF & Email