העובדות על האלימות המשתוללת בחברה הערבית

כמה דברים שחשוב להכיר בנוגע לאלימות המחרידה המשתוללת בחברה הערבית
מאת: השר עמיחי שיקלי
ממשלת ישראל היא האחראי הבלעדי להשבת ביטחונם האישי של אזרחי ישראל. נכון לרגע זה ארגוני הפשיעה משליטים טרור על רחובות היישובים הערביים ועל בעלי עסקים בגליל, בנגב ובאזורים נוספים.
רצח מנכ״ל עיריית טירה השבוע ומועמד למועצה מקומית באבו סנאן מהווים חציית קו אדום נוסף המבטא אובדן הרתעה מוחלט ופגיעה חמורה במשילות ובתחושת הביטחון באישית של אזרחי ישראל. המצב הנוכחי בלתי נסבל!
אז איך הגענו עד הלום?
לפשיעה החמורה בחברה הערבית יש גורמי עומק שלא כאן המקום להרחיב עליהם, אבל אי אפשר להתעלם מהם:
א. לעומתיות, בדלנות ואי אמון במדינה ובמוסדותיה. לעומתיות שלא אחת מלווה בעויינות ולאומנות המובלת בידי חלק ממנהיגיה הבולטים של החברה הערבית.
ב. כפועל יוצא מאי האמון ומסיבות תרבותיות רוב המגזר הערבי מנהל את משאביו הכספיים במערכת כלכלית נפרדת לחלוטין ממערכת הבנקאות הישראלית, מערכת המתנהלת בעיקר במזומן. לשם המחשה בכפר מנדא יש פי שתיים צ׳יינגים מאשר ביקנעם, נשר ומגדל העמק יחד. כמו כן, בעיות של רישום קרקע בכפרים הערביים מייצרת קושי דרמטי בקבלת משכנתאות ממערכת הבנקאות הישראלית מה שמוביל משפחות רבות לקחת הלוואות ענק בשוק האפור.
ג. התעצמות ארגוני הפשיעה שלא נתקלה בענישה חמורה הובילה אותם להעלות את רף התעוזה ולקבע נורמות של סחיטת דמי חסות מבעלי עסקים והשתלטות על מכרזים ברשויות מקומיות (ערביות ויהודיות כאחד) באמצעות חברות קש ואלימות חמורה כלפי כל מי שמסרב להיכנע לדרישותיהם ובכללם נבחרי ציבור.
לגורמי העומק הנ״ל נוספו בחודשים האחרונים שתי התפתחויות דרמטיות:
א. בעקבות חשיפתה של פרשת פגסוס בינואר 2022, בה נחשף כי כלים טכנולוגים שהיו בשימוש המשטרה הופעלו לכאורה לשאיבת מידע פרטי שלא כדין, נבלם השימוש במערכות אלה במשטרת ישראל. עצירת השימוש במערכות הנ״ל הובילה, לדברי בכירי המשטרה, לפגיעה חמורה ביכולות איסוף המודיעין של המשטרה, פגיעה שאותותיה ניכרים בעלייה באירועי אלימות קטלניים שלא סוכלו.
ב. החודשים האחרונים לוו במחאה שסחטה את המשטרה עד הקצה בפריסת כוחותיה בהתמודדות עם ימי שיבוש וחסימות צירים סיטונאית. גם לעובדה הזו יש השפעה דרמטית (לדברי בכירי הארגון) על יכולת המשטרה לרכז את מאמציה בפשיעה בחברה הערבית.
עד כאן סיבות, ועכשיו – מה הלאה?
א. הממשלה קיבלה החלטה לפעול, גם בהיבטי חקיקה וגם בהיבטי תקצוב, להשבת השימוש בכלים טכנולוגים מודיעיניים, תוך פיקוח נאות וללא קשר לוועדת החקירה שתבחן את השימוש שנעשה בכלים אלו שלא כדין.
ב. לעניין הפיקוח על תקציבי הרשויות הערביות יונהג מודל הרמזור אותו הצעתי שיבחין בין רשויות ירוקות ללא חשד להשתלטות ארגוני פשיעה על מכרזים, לבין רשויות אדומות, בהן יש חשד מבוסס לפעילות עבריינית חמורה – השתלטות על מכרזים ואיוש אנשי מפתח ברשות מטעמם.
ג. במקומות בהם פעילות ארגוני הפשיעה חורגת מהתחום הפלילי ונוגעת בהיבטי משילות ואף זיקה לארגוני טרור יפעל ע״פ דין גם שירות הביטחון הכללי.
ד. משרד האוצר יגבש חבילת חקיקה כלכלית שתצמצם את יכולת ביצוע פעולות במזומן, תקרת הלוואות, ענישה כבדה על החזקת סכומי כסף גדולים במזומן ללא דיווח וכדומה.
לסיכום, הבעיה החמורה הזו לא תיפתר מחר בבוקר, אבל דווקא לממשלה הזו שמנוטרלת מהשפעת המפלגות הערביות הבדלניות ומתפיסות פרוגרסיביות של מפלגות שמאל (עיין ערך שיטור ופוליטיקה בקליפורניה וניו יורק) יש סיכויי הצלחה גבוהים בטווח הבינוני והארוך. ראו ערך חוק הפרוטקשן שעבר לאחרונה ויישומו וכבר החל לתת את אותותיו בשטח, בלימת השפעתם של ארגונים בדלניים וחיזוק מגמות של שילוב והשקעות נכונות בפיתוח כלכלי וחברתי בחברה הערבית.
אנחנו נחושים לנצח גם את המגיפה הזו!
Print Friendly, PDF & Email