שבוע המודעות לחוסר מודעות עצמית

שבוע המודעות לחוסר מודעות עצמית

מאת: רס”ן במיל’ ליאור בראון

דבר נפוץ הוא כיום לייצר שבועות או ימי מודעות לכל מיני מחלות שאנשים רבים סובלים מהם, ורוב הציבור אדיש להם או בקושי מודע לקיומם. לאור התפשטותה הרחבה של הבעיה הנזכרת בכותרת, וחוסר מודעות מספקת של הציבור ממנה ומהסכנות הטמונות בה, אני ממליץ לקיים שבוע מודעות לבעיית ה”חוסר מודעות עצמית”, בשבוע זה יפורסמו כל מיני דוגמאות השכיחות כיום לבעיה זו, ואף יוצע קו תמיכה למענה לאנשים שחוששים/ות שהם אולי חלילה גם לוקים בה.

כעת אביא מספר דוגמאות שכיחות לתופעה זו:

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בפגיעת יחסי החוץ של ישראל בכלל, וארה”ב בפרט, בזמן שאתה מתראיין ברשתות זרות כנגד המדינה שלך, מממן משרדי יח”צ בארה”ב שיפעלו כנגד המדינה שלך ומפגין באו”ם כנגד המדינה שלך.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בפגיעה בכשירות ולכידות הצבא, בזמן שאתה קורא בגלוי לסרבנות כוללת בצה”ל.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בגרימה למלחמת אחים, בזמן שאתה קורא בריש גלי למרי אזרחי, ומבצע פרעות בכל רחבי הארץ.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בניסיון לבצע “הפיכה משטרית”, בזמן שאתה מבצע פרעות אלימות הכוללות חסימת כבישים, זריקת בקבוקים על שוטרים, ניפוץ שמשות וכדו’ בכל רחבי הארץ על מנת להפיל באופן אלים ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי על ידי רוב העם.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בניסיון לבצע “הפיכה משטרית”, בזמן שאתה תופר תיקים לראש הממשלה מתוך כוונה מוצהרת שזה “יתפטר מתפקידו” בעקבות האשמות השווא.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בניסיון לבצע “הפיכה משפטית” בגלל שהיא מנסה בהתאם לרצון רוב העם לתקן את העיוותים שנעשו על ידי מערכת המשפט, בזמן שבית המשפט העליון בעצמו נטל לעצמו לפני כשלושים שנה סמכויות נרחבות לבטל חוקים, בחשכת ליל בלי לשאול בכלל את רצון העם ובלי לקיים על כך שום דיון ציבורי.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים מפגינים מול ביתה של נאוה רוזיליו בטענה שזו רדיפה פשיסטית של אזרחית חפה מפשע, בזמן שאתה מוביל חסימות כבישים שמאמללים מאות אלפי אנשים נשים וטף חפים מפשע באופן שוטף.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בפגיעה בכלכלה, בזמן שאתה ממליץ לאנשי הייטק להוציא כספים מהארץ, ונותן לעולם לגיטימציה ורעיונות הזויים של פגיעה בדירוג האשראי של ישראל, שלולא שהגית אותם בקול רם, אף אחד לא היה אפילו חושב על כך ברצינות.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה בכך שהיא לא מוכנה להגיע ל”הסכמות רחבות”, בזמן שאתה לוחץ על הממשלה להימנע מלבצע את הרפורמה שרוב העם הסכים עליה והצביע עליה בקלפי, בכל מיני מתווים שונים ומשונים שאף צד לא יהיה באמת מרוצה מהם.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה צועק על הממשלה שהיא מפירה את

ה “ד-מ-ו-ק-ר-ט-י-ה”, בזמן שאתה מנסה על ידי מחאות אלימות להפיל ממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי, ולהביא לקבלת החלטות שלא על פי רצון “רוב” העם, אלא לפי רצון של “מיעוט אלים” בעם.

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה מאשים את הממשלה שהיא לא דמוקרטית, כלומר לא מייצגת את העם, בזמן שלראש הממשלה הנבחר הצביעו 64 מנדטים להקים את הממשלה בדיוק בצורה שהיא הוקמה, ולראש הממשלה שאתה העמדת היו 6 מנדטים, שמתוכם 0 מנדטים ניתנו לו על מנת להקים ממשלה עם השמאל (כלומר בניגוד גמור להבטחותיו המפורשות לבוחריו שהולכו שולל).

• חוסר מודעות עצמית זה כשאתה רואה את עצמך כאופוזיציה לממשלה, בזמן שאתה בפועל משמש אופוזיציה למדינה שלך.

 

 

Print Friendly, PDF & Email