חייבים להיערך ל”הפתעה” מהאג

חייבים להיערך ל”הפתעה” מהאג

מאת: מתן פלג, יו”ר אם תרצו

 

לפני כשבועיים דווח על מינויו של המשפטן דני אנדראס לאורסן כחוקר מיוחד “לבדיקת פשעי מלחמה שישראל מבצעת בעזה”, מטעם בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג.

 

אותו לאורסן עבד בעבר בארגון האנטי-ישראלי ‘אל־חק’ ברמאללה, ארגון שהוכרז באוקטובר 2021 על ידי ישראל כארגון טרור המסונף לחזית העממית לשחרור פלסטין.

החזית העממית נחשבת אולי לתנועה חילונית ובעלת אידיאולוגיה פאן-ערבית אך הסכין אותה סכין, והרובה אותו רובה. יעידו על כך המחבלים, ששחטו את משפחת פוגל הי”ד, והיו מזוהים עם הארגון.

 

זהו ארגון טרור מתוחכם המפעיל עשרות גומי משפט ותעמולה המקדמים התנגדות “רכה” נגד ישראל, ובמיוחד הלבנת כספים לטובת הפעילות “הקשה” של החזית. בין היתר, הבטחת משכורות לפעילי הטרור בלילות, על ידי פעילות “רכה” שלהם בימים.

אחת הדוגמאות הבולטות לסידור הזה הוא שעואן ג’בארין, ראש ארגון ‘אל-חק’ ומחבל מורשע שישב בכלא הישראלי בגין גיוס מחבלים לשורות החזית העממית.

 

לפני מספר שנים ביקש ג’בארין לצאת מישראל לטובת גיוס כספים בצרפת ומערכת הביטחון התנגדה לכך. ג’בארין עתר לבג”ץ והפסיד ובפסק הדין נכתב: “העותר דנא פועל ככל הנראה בבחינת ד”ר ג’קיל ומיסטר הייד. בחלק משעות פעילותו הוא מנהל של ארגון זכויות (אל-חק) ובחלק אחר הוא פעיל בארגון שלא בוחל במעשי רצח ובניסיונות לרצח, אשר דבר אין להם עם זכויות, ואדרבה, שוללים הם את הזכות הבסיסית מכולן, זכות היסוד שביסוד, שבלעדיה אין זכויות אחרות – הזכות לחיים”.

 

ג’בארין הוא גם פעיל דומיננטי המרכז סביבו ארגונים נוספים המזוהים עם החזית העממית. בין השנים 2014-2018 היה מראשי ‘המזכירות לזכויות האדם והמשפט הבינלאומי’ שפעלה מרמאללה באמצעות כספי ממשל אירופאיים, במטרה להעמיד לדין חיילי צה”ל בגין פשעי מלחמה כביכול שביצעו במבצע ‘צוק איתן’.

פעילות המזכירות מתבצעת על ידי מימון וסנכרון בין ארגונים ערביים וארגונים ישראליים בעלי אג’נדה דומה.

 

בתוכנית המענקים של הארגון בשנים 2016-2014 חולקו למעלה מ-12 מיליון דולר לארגונים שונים. כ-3.7 מיליון הועברו לארגונים בצלם, עדאלה, יש דין, שוברים שתיקה, במקום, גישה, המוקד להגנת הפרט ורופאים לזכויות אדם.

כספים אלו עשויים להסביר מדוע עם ההכרזה על ‘אל-חק’ וחמישה ארגונים פלסטיניים נוספים כארגוני טרור, הארגונים הישראלים יצאו ראשונים להגנתם.

 

עשרות ארגוני שמאל קיצוני נוספים הניזונים מכספי ממשל אירופאים הצטרפו אליהם חיש מהר.

 

ארגוני השמאל הישראלי לא ניסו כמובן להגן רק על אל חאק, אלא על כלל “מוצבי הגזרה”. בהובלת ‘האגודה לזכויות האזרח’ פעלו בצלם, במקום, גישה, הוועד הציבורי נגד עינויים, יש דין, עדאלה, עיר עמים, עמק שווה, מכון עקבות, רופאים לזכויות אדם ועוד לגינוי בינלאומי נגד ישראל לאחר פשיטת השב”כ על משרדי ארגון אדאמיר, שהוכרז גם הוא כארגון טרור.

 

רואה החשבון של ארגון אדאמיר, סאמר ערביד, עמד בראש חוליית המחבלים שבאוגוסט 2019 רצחה את רנה שנרב בת ה־17. בראש תשתית הטרור עמדה חאלדה ג’ראר, חברת הפרלמנט הפלסטיני מטעם החזית העממית ומראשי אדאמיר.

 

מתוך הדברים ניתן לשער שנרקמת כאן נקמה משפטית מתוחכמת נגד ישראל. ארגוני החזית העממית, יחד עם הארגונים הישראלים שתומכים בהם וממילא פועלים להעמדת ישראל וחיילי צה”ל לדין בינלאומי, ינסו הפעם לסגור חשבון ארוך נגד הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון.

 

כדי להקדים תרופה למכה, כדאי להתחיל בזימון ראשי הארגונים הישראלים לחקירה, לבחון האם קיימו מגעים פעילי טרור ועובדים בארגונים המוגדרים כארגוני טרור,, להטיל עליהם עונשים בהתאם לחוק וכן לשלוח תזכורת מהדהדת לבית הדין הבינלאומי – את האובססיה החולנית שלהם נגד ישראל אנחנו לעולם לא נקבל כאן.

Print Friendly, PDF & Email