הפצ”רית פוגעת בלוחמים וברוח הלחימה

הפצ”רית פוגעת בלוחמים וברוח הלחימה

מאת: מתן ג’רפי, ראש אגף המשימות בתנועת אם תרצו

הנחית הפרקליטות הצבאית לא לחסל את חוטפי משפחת ביבס מכיוון שהם לא חלק מהחמאס היא מנותקת מהעם, פוגעת בלוחמים ומקשה על מדינת ישראל להביס את החמאס, כמובן ההנחיה הזאת נוגדת את הצרכים הביטחוניים של מדינת ישראל.

בוא נודה על האמת, לא הופתעתי. זאת אינה הפעם הראשונה שפקידים מקבלים החלטות שנוגדות את האינטרסים של עם ישראל. כמשרת מילואים ששירת קרוב ל200 ימי מילואים מה7 לאוקטובר, לחם בעזה והשתחרר לפני שבועיים אני מרשה לעצמי לזעוק את הזעקה של לוחמי המילואים, אני מרשה לעצמי לזעוק את הזעקה של עם ישראל, מה עוד צריך לקרות כדי שנתפכח?

האם חוטפי משפחת ביבס אינם חלק מהטרור העזתי? האם אזרחים עזתיים מחבלים שפלים שהיו חלק מהטבח אינם חלק מהטרור?- ונניח שהם אינם משוייכים רשמית לחמאס? האם הם אינם חלק מאויבי מדינת ישראל?

עם ישראל, הלוחמים, משרתי המילואים וכלל אזרחי מדינת ישראל חייבים להיות מסוגלים לפעול נגד כל מי שמהווה איום על אזרחי ישראל, בלי קשר לאיזה ארגון אליו הוא משתייך. ההנחיה של הפרקליטות הצבאית מקשה על הצבא להשיג את המטרה העליונה – להביס את החמאס ולהבטיח את ביטחון המדינה.

מדינת ישראל נמצאת במלחמה קיומית. אנחנו חיים בסביבה אסטרטגית מורכבת ומאיימת, במזרח התיכון ועלינו להיות ערניים ונחושים בהגנה, וכמובן להתקיף, להביס ולהשמיד את כל אויבנו מבלי לגרוע מחבלים כאלה או אחרים. האם הפרקליטות הצבאית שוכחת את זה? האם היא שמה את האינטרסים הבירוקרטיים לפני הצרכים הביטחוניים של המדינה?

נראה כי ההנחיה של הפרקליטות הצבאית לא לחסל את חוטפי משפחת ביבס פוגעת בלוחמים, מנותקת מהעם ומקשה על המאמץ להביס את החמאס. זוהי טעות אסטרטגית שעלולה להחליש את מדינת ישראל בהתמודדות עם האויב. הפרקליטות הצבאית צריכה להבין שהיא משרתת את העם ואת הצרכים הביטחוניים של המדינה, ולא את האינטרסים הבירוקרטיים שלה.

בסופו של דבר אנחנו ננצח. אין ספק שאני מאמין ברוח הלחימה של הלוחמים הגיבורים והמפקדים בשטח. אני סומך עליהם שהם יידעו איך לפעול ברגע הנכון ולא ייתנו לפקידים מנותקים מהמציאות להוריד את רוחם ואומץ ליבם. הרוח הציונית והמוסר היהודי הם אלה שינצחו את המלחמה.

עם ישראל חי

 

Print Friendly, PDF & Email